Králik je tá správna voľba

Králičie mäso je jedným z najkvalitnejších druhov mäsa. Králik je zásobárňou kvalitných proteínov, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Obsahuje minimum tuku, cholesterolu a kalórií. Disponuje jedinečnou chuťou a existujú desiatky spôsobov, ako králika chutne pripraviť.

Králik ako diétne mäso

Králičie mäso je so železnou pravidelnosťou označované za jedno z najdiétnejších druhov mäsa. Mnohí odborníci odporúčajú konzumáciu králičieho mäsa tým, ktorí trpia nadváhou, obezitou a tráviacimi problémami. Dôvodom je nielen minimálny obsah tuku a cholesterolu, ale aj bohatstvo kvalitných proteínov, ktoré zohrávajú pri chudnutí kľúčovú úlohu. 100 gramov vareného alebo duseného králika obsahuje približne 205 kalórií a 8,4 gramu tuku.

Králik a ostatné druhy mäsa

Králičie mäso bolo označené Svetovou zdravotníckou organizáciou za najchudšie a jedno z najzdravších druhov mäsa. Pre zaujímavosť uvádzame porovnanie králičieho mäsa s ostatnými druhmi mäsa (hodnoty sú prepočítané na 100 gramov mäsa):

Druh mäsaPočet kalóriíBielkovinyTuky
Králik dusený205308,4
Chudé hovädzie2752520
Bravčové stehno pečené2902720
Pečená kačica3302030
Pečená hus3503025

 Bielkoviny nielen pre budovanie svalovej hmoty

V sto gramovej porcii králika sa nachádza viac ako 30 gramov kvalitných proteínov. Slúžia nielen ku získavaniu aktívnej svalovej hmoty, ale sú dôležité aj pre boj s infekciami a hojenie rán.

Pridaj komentár